پیدا کردن نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مناسب با کسب و کار شما

ارسال شده توسط مژگان اسماعیلی در تاریخ 1396 خرداد 04

بر طبق گفته مایکل کریگسمن(مدیر عامل شرکت مشاوره کسب و کار) انتخاب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری درست به این معنی است که شما نیاز به بسته  ای دارید که برای اندازه ی شرکت شما طراحی شده باشد. در پایه ترین حد ممکن، شما قابلیت ارتباط با مدیران خود را دارید.در مرحله ی بالاتر تماس با مدیر با قابلیت به اشتراک گذاری پایگاه داده دارید. در بالاتر قابلیت ردیابی فروش و یا فرصت ردیابی یا سرویس نحوه عملکرد مشتری را داشته باشید. توانایی های نرم افزار را با اهداف کسب و کار خود همخوان کنید.

جیمی ونگ مدیر عامل عرضه کننده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با این اصل موافق است که با تمرکز بر اهداف کسب وکار می توانید در انتخاب خود موفق باشید

اولین اصل در تصمیم گیری این ست که چه مقدار به نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری نیاز دارید. برای مثال در یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری تماس و مدیریت فروش مستقیماً با  Microsoft outlookk ادغام می شود. دو سبک مختلف برای نرم افزار وجود دارد: اولی این که به شما اجازه ورود کاربری می دهند،نرم افزار را دانلود و بلافاصله شروع به ارتباط با مشتریان خود می کنید. (بر پایه اینترنت) نوع دیگر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یک نرم افزار چند کاربره است که روی کامپیوتر شخصی شما نصب می شود.

چند سال پیش تمرکز سوالات کاربران در مورد امنیت اطلاعات  بود ، که به صورت محسوسی الان کاهش یافته چرا که وقتی شرکت هایی مثل  cisco اطلاعات  خود را به صورت آنلاین قرار می دهند بنابرین کسب و کارها باید احساس امنیت بالایی داشته باشند ودلیلی برای نگرانی وجود ندارد. شرکت های   نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری میلیون ها دلار هزینه صرف امنیت اطلاعات شما می کنند.

اما مزایایی نیز برای داشتن نرم افزار بر روی سرور خود نیز وجود دارد ،به گفته باب نئودکر(مدیر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM) داشتن اطلاعات بر روی سرور خودتان قابلیت کنترل بر روی اطلاعات را به شما می دهد و بالاترین درجه امنیتی را برای شما فراهم می کند.همچنین بیشترین اجازه برای یکپارچه و همگام سازی با اپلیکیشن های دیگر را به شما می دهد.

اما اینگونه نرم افزار  نیاز به یک متخصص  IT برای راه اندازی و مدیریت دارد. نرم افزار بر پایه ی سرویس (که به اسم hosted، saas )شناخته می شود، دسترسی کمتر به اطلاعاتتان و همچنین در برخی موارد درجه ی امنیتی پایین تر و درجه ی یکپارچه و همگام سازی کمتری را فراهم می کند، ولی کار با آن کمتر نیاز به متخصص  IT برای راه اندازی و استفاده دارد.

 

 

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!