نکات ساده و اساسى پیرامون بازاریابى

ارسال شده توسط شیده قاموس در تاریخ 1391 مرداد 08

با سال ها تجربه در زمینه بازاریابى، شکست هاى زیاد و موفقیت هاى زیادترى درعرصه بازاریابى دیده شده است.امروزه فن بازاریابى بسیار پیچیده تر از آن چیزى است که زمانى تصور مى شد ، اما بسیارى از اصول اولیه آن هنوز استفاده مى شود.به گزارش ام بى اى نیوز و به نقل از Marketingscoop.com بازاریابان حرفه اى و صاحبان بنگاه هاى اقتصادى ، اصول اصلى و پایه را که موجب تفاوت میان کمپین هاى سودده و غیرسودده مى شود را همواره مد نظر قرار مى دهند. در ادامه ۱۰ نکته اساسى در مورد بازاریابى مى آید:

۱- شناخت از مخاطب: كمپین هاى موفق به این دلیل موفق هستند چون مخاطب خود را خوب مى شناسند ، به نیكى نیازهاى آن ها در مى یابند ، راه هاى پاسخ گویى به آنها را مى دانند و نیازهاى جدید را نیز در آن هابیدار مى كنند.دانستن و فهمیدن مخاطب از طریق توجه به تقسیم بندى هاى صحیح بازار(market segmentation)، به معناى یك كمپین با هدف گذارى صحیح است كه سود آور خواهدبود .
۲- تمركز بر روى ارائه ى یك پیشنهاد: ارائه یك پیشنهاد بازاریابى نیروى حركت دهنده براى ترویج بازاریابى و رسیدن به نتیجه است .
در واقع ارزیابى بازار ثابت كرده است كه اگر بر شیوه ارائه پیشنهاد خود تمركز كنید اموفق خواهید بود.
۳- آزمون دو بخشىsplit test) ) : هیچ گاه یك كمپین را بدون آزمون جنبه هاى مختلف آن ترتیب ندهید.
یكى از معمول ترین آزمون ها ، آزمون دو بخشى است كه در آن ۲ نتیجهآى وابسته به یك پدیده به طور همزمان آزمون مى شوند كه مى تواند یك وب سایت، ایمیل یا هر چیز دیگرى باشد.آزمون دو بخشى براى افزایش
كارایى ضرورى است.
۴- هیچ گاه تنها كار نكنید: بهترین و خلاقانه ترین تفكرات از كار و همكارى با دیگران حاصل مى شود.
هیچ گاه فكر نكنید به نظرات و پاسخ هاى دیگران احتیاج ندارید.ممكن است حتى یك نظر داشته باشید ولى یك بحث باز و آزاد در مورد آن، مى تواند در بهبود آن موثر باشد.
۵- ارتباط مستمر : داشتن تجربه كاررا پیش از آغاز هر كمپین مد نظر قرار دهید.اگر دانستن كامل تجربه ارتباط با مشترى را داشته باشید از ۹۸درصد دیگر كمپین ها بالاتر هستید.
۶- فقط بر فروش كالا و درآمد از طریق آن تكیه نكنید: بسیارى از بازاریابان براى تاكید صرف بر قیمت و فروش نقدى شكست خورده اند . با این كار وارد
یك نبرد نزولى مى شوید. سود آورى كمترو نهایتا ورشكستگى سعى كنید طورى براى خود ارزش آفرینى كنید كه مبلغ كالا یا خدمات شما بى اهمیت جلوه كند.
۷- ارزش آفرینى بعد از فروش: به عنوان بازاریاب ، شغل ما پیدا كردن سهم بازار و پى ریزى ارتباط مستمر است. نه اینكه مردم از در ورودى مغازه یا شركت داخل و خارج شوند. بیشترین انرژى را بر روى پى ریزى روابط صحیح و مستمر با مشتریان خودبگذارید.
۸- آزمون، آزمون، آزمون: در ادامه آزمون ۲ بخشى باید سایر آزمون ها را براى ارزیابى سایر موارد انجام دهید. براى هر اصل بازاریابى یك آزمون خاص وجود دارد .فكر كنید یك هدف به بزرگى زندگى را آزمون مى كنید.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

  • [94.5.8 ] :
  • [93.8.18 ] :
  • [93.8.5 ] :
  • [92.3.12 ] :
  • [91.7.27 ] یاسین حیدری : با سلام و تقدیم ادب.مطالب بسیار خوب و زیبایی را به معرض نمایش گذارده اید.از مطلب خوبتان تشکر می کنم.موفق و پیروز باشید.از خانم قاموس که زحمت نگارش این مطلب به عهده ایشان بوده نهایت تشکر را دارم.
  • [91.5.10 ] : خیلی خوب بود، من قبلا از یه جایی خونده بودم که هدف نهایی نباید فروش باشه ولی دقیقا نمیدونم اگه هدف نهایی نباید فروش باشه پس چه چیزی رو باید هدف نهایی مون قرار بدیم؟خوشحال میشم اگر نظر شمارو هم بدونم بازم ممنون
    ممنون از لطف شما ، بنظر من هدف اصلیتون باید رضایت مشتری باشه ، حتی زمانی که از شما خرید هم نکنند . این تصور ذهنی که شما برای مشتریانتان درست می کنید از فروش بسیار زیاد دلچسب تر است . ممکن است فروش در همان زمان صورت نگیرد اما مطمئن باشید مشتری باز بسوی شرکت یا سازمان شما بر می گردد.
یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!