خبرنامه پیامکی، ابزاری قدرتمند در اختیار سایت های خرید گروهی

ارسال شده توسط حمید محمودزاده در تاریخ 1390 آذر 14

وب سایت های خرید گروهی، با فلسفه فروش بیشتر با قیمت پایین در چند وقت اخیر پا به کارزار کسب و کار ایران نهاده اند، ایده اولیه این مدل کسب و کار در سال 2008 توسط سایت گروپن شکل گرفت که در مدت کمی با استقبال حیرت انگیزی مواجه گردید. به طوری که در سال 2011 گوگل حاضر شد گروپن را به مبلغ 6 میلیارد دلار خریداری نماید. که در مقابل حیرت مردم، گروپن این پیشنهاد فریبنده گوگل را رد کرد!

نحوه عملکردی این سایت ها بسیار ساده است، این وب سایت ها محصولات و به ویژه خدمات صاحبان کسب و کار را در تعداد زیاد با تخفیف قابل توجه به خریداران می فروشند و به خریدار یک کپن می دهند که خریدار از طریق این کپن می تواند محصول مورد نظر خود را تهیه نماید.

خوب این یک بازی برنده، برنده برای هر سه طرف درگیر در این ماجراست، خریدار کالاهای مورد نظر خود را به قیمت مناسب می خرد، فروشنده تعداد زیادی از کالای خود را می فروشد و سایت خرید گروهی درصدی از این فروش را به عنوان سود خود اخذ می کند.

در ایران نیز در چند وقت اخیر چند جین از این وب سایت ها شروع به کار کرده اند که با نام های تجاری تخفیفان، نت برگ، هم خرید، آف چی و ... پا به عرصه تجارت آنلاین ایران گذاشته اند.

هر کدام از این وب سایت ها براساس بودجه و امکانات خود از روش های مختلفی برای معرفی خود استفاده نموده اند، مثلا نت برگ با یک کمپین تبلیغاتی وسیع در اینترنت، تخفیفان با یک کمپین روابط عمومی دقیق و ... اما نقطه اشتراک همه این وب سایت در نحوه ارتباط آنها با خریدارانی هست که دوست دارند از این تخفیف ها استفاده نمایند.مطابق ایده گروپن این وب سایت ها نیز از بازاریابی ایمیلی برای اینکار استفاده می کنند، خریداران علاقمند ایمیل خود را در اختیار این وب سایت ها قرار داده و در صورت آمدن یک تخفیف جدید از طریق ایمیل مطلع می شوند.


یک روش جالب دیگر برای ارتباط با مشتریان این وب سایت ها، پیامک هست، یعنی دقیقا همان اتفاقی که در ایمیل می افتد از طریق پیامک رخ دهد، مثلا کاربر با فرستادن کد استان خود عضو گروه استان مرتبط با خود شده و هر زمان که یک تخفیف جدید به سیستم افزوده شده از طریق ایمیل مطلع شود.به یک دلیل ساده این روش می تواند خیلی موثر باشد و این دلیل ساده این است: همه افراد امروزه به تلفن همراه دسترسی دارند.

درگاه تجاری لوکوپوک امکاناتی را در پنل پیامک خود ارائه داده است که می توان از طریق آن یک خبرنامه پیامکی ساده اما موثر برای این چنین سایت های اضافه کرد و به عنوان مثال این امکانات را در اختیار مشتریان این وب سایت ها قرار داد.

ارسال کد مرکز استان با صفر: عضویت در گروه آن استان برای دریافت تخفیف ها

ارسال عدد 0: حذف عضویت از خبرنامه پیامک

رسال عدد 1: دریافت آخرین تخفیف ها

ارسال عدد 7: گرفتن راهنمای سیستم و .... 


ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

  • [90.10.2 ] مهدی : از مطلبتون خوشم اومد. لطفا سایر سایت های خرید گروهی رو هم معرفی کنید. مثلا کوپونستان، همخرید ،مینی بها
یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!