چرا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ارزشمند است؟

ارسال شده توسط مژگان اسماعیلی در تاریخ 1396 اردیبهشت 21

به تازگی با یکی از مشتریان، که مدیر فروش یکی از یک شرکت فناوری های دیجیتالی بود را مطالعه کرده ام. او در مورد شروع پر شور کسب و کارش و رشد آن صحبت می کرد. از این که با 14 کارمند آغاز کرده اند و در حال حاضر 300 کارمند دارند. او می گوید که این یک گسترش و توسعه بزرگ بوده که بدون یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مناسب کار دشواری بود.

 

در این جا دلایل برای اینکه چرا ارزش نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بالاست ذکر شده است :

1- به شما اجازه می دهد تا اطلاعات سرنخ هایتان را ثبت کنید :

شما هرگز نمی دانید سرنخ هایتان چه زمانی آماده خرید از شما هستند. شاید امروز، شاید هم نه...

به هر حال آن ها را آماده نگه دارید. هرگز برای شروع سازمان دهی مشتریان و اطلاعات تماس آن ها دیر نیست. شما نیاز به بعضی گروه ها برای پیاده سازی استراتژی های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری جهت تحقق اهداف خود دارید. این دسته ها شامل مشتریان، مشتریان از دست رفته، چشم اندازها، تامین کنندگان، شرکا، افراد تاثیر گذار و مشتریان غیر فعال است.

2- شما می توانید تعامل با مشتریان خود را بیشتر کنید :

زمانی که با یک مشتری یا چشم انداز صحبت می کنید، هم اطلاعاتش را به طور دقیق ثبت کنید و هم آن ها را پیگیری کنید. این کار می تواند باعث ارتباط بلند مدت با مشتریان شود.

ایمیل های ارسالی شما باید درInbox سیستم شما باشند نه در هر Inbox دیگری...

 

3-نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری فرصت ها را نشان می دهد :

چه تعداد از چشم اندازهای شما هنوز تبدیل به خرید نشده اند؟ به احتمال زیاد تعداد بالایی...

اگر "نه" شنیدید، معنی آن "امروز نه" می باشد... اکثر شرکت ها تمایل دارند تا منابع فعلی خود را حفظ کنند تا زمانی که بتوانند آن ها را نادیده بگیرند.

به همین دلیل بایگانی آن ها در پایگاه مرکزی سرنخ ها بسیار مهم است...بهتر است آن ها را با ارسال خبرنامه ها، پیام های تبریک، دعوت به سمینار و ... زنده نگه دارید و برای آن ها یک طرح سه ماهه جهت جذب مجدد داشته باشید. منتظر بمانید و با برنامه ریزی دقیق به آن ها نزدیک شوید... یادتان باشد بهترین راه ارتباط ایستادن در فاصله مناسب است...نه خیلی دور بایستید و نه خیلی نزدیک شوید

4- نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری باعث می شود با ارزش ترین دارایی شما، یعنی داده های مشتریانتان محفوظ بماند :

افراد شغل هایشان را تغییر می دهند. آیا تا به حال تجربه استعفای یک کارمند فروش که با خود همه اطلاعات مشتریانش را ببرد را داشته اید؟ Pipe line به روز نبوده است؟ تماس ها به روز نبودند و مشتریان مهم ثبت نشده بودند. چون همه اطلاعات شما در یک محل مشخص، روی یک سیستم ذخیره شده بودند. اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد.

زمانی که شما از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنید، با استفاده از سیستم رایانش ابری می توانید همه اطلاعات را در محلی امن که همیشه و همه جا قابل دسترس است ذخیره کنید.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!