چگونه یکروزه فروش لامبورگینی گالاردو در چین 78 درصد کاهش یافت!

ارسال شده توسط حمید محمودزاده در تاریخ 1390 آبان 29

ثروتمند چینی به خاطر ضعف خدمات پس از فروش، ماشین لامبورگینی جدید خود را با پتک کوبید! داستان از این قرار است که آقای هان، تاجر موفق شهر چینگدائو، استان شاندونگ چین چند ماه پیش یک ماشین لامبورگینی گالاردو بسیار گران، خریداری می‌کند. بعد از مدت کوتاهی این ماشین دچار نقص فنی شده و او مجبور به تماس با شرکت خدمات پس از فروش برای رفع این اشکال می‌شود.

شرکت لامبورگینی گالاردو یک گروه مهندس همراه با یک دستگاه تریلر می فرستد تا در صورت وجود مشکل اساسی ماشین را به تعمیرگاه مرکزی بازگردانند.

متاسفانه این گروه موفق به رفع مشکل نشده و به اجبار ماشین را به تعمیرگاه بر‌می گردانند. چند روز بعد شرکت مذبور با او تماس گرفته و می گوید؛ به دلیل فشار زیادی که شما به ماشین آوردید، ماشین دچار این مشکل یا نقص شده است. به همین دلیل ما نمی‌توانیم به شما سرویس و خدمات رایگان ارائه دهیم.

آقای هان، مالک ماشین لامبورگینی عصبانی شده و با مدیر عامل شرکت لامبورگینی گالاردو چین تماس می گیرد، ولی او هم کاری برای او انجام نمی‌دهد.

به همین خاطر آقای هان در اعتراض به خدمات ضعیف پس از فروش ماشین خریده شده، دست به کار عجیب و غریبی می‌زند. یعنی یک گروه گارگر ساختمانی، استخدام می کند تا در روز جهانی حقوق مصرف‌کنندگان، ماشین لامبورگینی گالاردو او را با پتک، درب و داغون کنند!!!

آقای هان می‌گوید: در چین حقوق مصرف کننده در حد بسیار ضعیفی قرار دارد و یا اصلا رعایت نمی‌شود. هر ماشینی که تولید می‌شود، باید خدمات پس از فروش آن در حد قیمت و ارزش بر آورد شده‌ باشد. در غیر اینصورت گارانتی هیچ معنای نخواهد داشت.

تاجر چینی با این نوع اعتراض، خود را به خبر سازترین فرد در رسانه‌های چین و جهان تبدیل کرده است. در روز جهانی حقوق مصرف کنندگان، رسانه‌های جمعی بخصوص تلویزیون ملی کشور چین با پخش فیلم لحظه به لحظه این اعتراض آب و تاب بیشتری به آن دادند.

عکاسان خبری هم بیکار ننشستند.آنها با فریم‌ها و کادر بندی‌های، دقیقه‌ای خود سعی کردند تصاویر مهیجی از این ماشین زیبایی که در حال خرد شدن زیر پتک‌های سنگین کارگران بود، برای روزنامه‌ها و سایت‌های خبری تهیه کنند.

مردم هم در این میان بیکار ننشستند، بلکه با مشت، لگد و بعضا با گرفتن پتک‌های کارگران خسته به جان این ماشین بی زبان و بخت برگشته افتاده بودند.

روانشناسان معتقدند؛ یک نظم مدیریتی پایا و پویا، در هر سطحی که باشد از خانواده، مدرسه، شرکت، سازمان، شهر تا یک جامعه، برای کسب نتیجه مطلوب در رشد و پرورش رفتاری می بایست از پرورش رفتارهای اعتراضی آغاز و حمایت کند.

با توجه به این گفته، باید گفت؛ آقای هان با حمایت رسانه‌ها و مردم، گام بسیار اساسی در راستای پویا سازی شرکت گالاردو برداشت. چرا که بعد از این اقدام عجیب، فروش لامبورگینی گالاردو در چین 78 درصد کاهش پیدا کرد.

این آمار یعنی ورشکستگی یک شرکت ماشین سازی به نام لامبورگینی گالاردو به دلیل نظام مدیریتی ضعیف و ناسالم.

شایان ذکر است که قیمت ماشین لامبورگینی گالاردو در چین 3،000،000 میلیون یوان که معادل 529.000 تا 757.000 دلار است یا بود.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

  • [90.9.11 ] amin : کاش همه پراید ها رو هم میکوبیدیم
  • [90.9.2 ] Ali bafghi : واقعاکاراین چشم بادومیه ای والله داره:ای کاش ما هم یاد بگیریم در برابر تمام شرکتهایی که وعدهای پوچ و دوروغین می دهند اینچنین رفتار قدرتمندی داشته باشیم.یا حداقل اگر دلمون برنمیاد با پتک به جون وسیله بیفتیم میتونیم یه اطلاع رسانی کوچیک از هر طریقی که ممکن هست داشته باشیم. مطمئنا با این روش اولین کسی که سود خواهد برد هیچکس نیست جز مصرف کننده.که خود ما باشیم. با تشکر.موفق و موید باشید.
  • [90.9.1 ] یاسر : پول که زیادی باشه همینه!!!
  • [90.8.29 ] محمود طاوسلی : خودروسازهای داخلی باید توجه کنند.
  • [90.8.29 ] حجت : تکرارش جالب بود ولی این خبر خیلی قدیمیه!!
  • [90.8.29 ] رضا قاضی : این کار دردهکده جهانی یعنی نوشدن واصلاح شدن .مابه خودبیاییم که درکجای این وادی هستیم ....!
  • [90.8.29 ] امیر صفرپور : سلام خیلی جالبه فروش و کسب درامد بیشتر = ایجاد اعتماد و اطمینان برای مصرف کننده میباشد.
  • [90.8.29 ] محمد جواد سلیمانی : سلام قابل توجه شرکت ایران خودرو و شرکت سایپا و سایر تولیدکننده های خودرو بی کیفیت در ایران اسلامی .
یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!