چه مسائلی در CRMدخیلند؟

ارسال شده توسط شیده قاموس در تاریخ 1391 خرداد 02

موفقیت CRM در سازمان شدیدا” بستگی به تعهد سازمان مورد اجرا دارد .حتی اگر سخت افزار استفاده شده شما خیلی هم کارا و پر توان باشد ، این طور نیست که شما یک سیستم CRMقوی را برای یک سازمان در زمان انحلال نصب کنید و انتظار معجزه داشته باشید .

برای CRM خوب شما باید فرایندهای جاری تجاری در اطراف سازمانتان را در یابید .مطلب دیگری که دخیل است نوع و تنوع مشتریان در CRMاست .
اگر شما تنوع مشتری کمی داشته باشید مسلما” نیاز به سیستم CRM کم خرج از یک شرکت پر تنوع در مشتریان دارید .ولی اگر بنگاه بزرگ باشد باید نمونه خدمات زیربرای بهبود CRM انجام گیرد :
کوپنهای مشتریان توسط پست به منزل مشتریان ارسال می گردد . ویا اینکه یک سوپر مارکت بزرگ برای برای مشتریانش مشاوره تغذیه ای انجام دهند . و ….
تا زمانی که بتوانید نیاز مشتریانتان را تشخیص دهید ، مشتری با شماست .پس سعی کنید ،کالاها را بنا به سلیقه های مختلف مشتریانتان ارائه دهید که برایشان مطلوب اند، تا بازار تجارت در دست شما باشد .
CRMسبب خواهد شد که بخشهای مختلف شرکت شما از طراحی وب ، فروش ، تهیه و تدارکات ؛ بازاریابی و … به یک نقطه مشترک برسند .منظور از نقطه مشترک یک نقطه اتفاق و یک استراتزی کلی است که کلیات را ارائه می دهد . که هدف کلی CRMچیست ؟ اطلاعات دقیق جمع آوری شده در مورد پیش فرضهای CRM باعث ایجاد یک سیستم CRMقوی خواهد شد .مسلح شدن به پیش فرضهای CRM دقیق، باعث خواهد شد گامهای استوار و محکم در نصب و راه اندازی CRMداشته باشید .

منبع:www.tablighcity.com

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!