راه هایى آسان براى جلب مشتریان به سایت

ارسال شده توسط شیده قاموس در تاریخ 1390 اسفند 06

نوشتن چنین تبلیغى تنها به اندکى دانش و ابتکار نیاز دارد. هرکسى می­تواند این کار را انجام دهد، حتی شما!این کار به سادگى و با اجرا کردن دستورات زیر امکان­پذیر است.افراد زیادى در اینترنت وجود دارند که می­توان از آن­ها یارى گرفت.از آن جمله می­توان بهJoe Vitale ، Jay Abraham ،Cory Rudl ،Mark Joyner اشاره کرد که از افراد سرشناس در نوشتن تبلیغات هستند. در اینترنت گشتى بزنید و دست­نوشته­هاى این اشخاص را پیدا کنید. در حالی­که تبلیغات را می­خوانید از خود بپرسید: چه چیزى این تبلیغ را از سایر تبلیغ­ها این­چنین متمایز کرده است؟

 اگر این کار را ادامه دهید، کلید جادویى موفقیت آن­ها را خواهید یافت.
چیزى که در حین خواندن این متن­ها با آن روبه رو می­شوید، ترفندى است که آن­ها براى فروش محصولات خود از آن استفاده می­کنند. ترفند زیرکانه­ آن­ها این است..... همه­ آن­ها يک عنوان جذاب و گيرا دارند و به دنبال آن متنى مي­ آيد که بيننده را به خواندن ادامه­ متن ترغيب میکند. شما به هيچ وجه از خواندن ادامه آن منصرف نخواهيد شد. اين همان ترفند ساده اي­ است که آن­ها به کار مي­برند. ولى براى بار اول نوشتن چنين متنى کار چندان ساده­ اى هم نيست.
نوشتن متنى که فروش شما را مثل آب شدن يخ در آفتاب گرم تابستان سرعت ببخشد، به کمى تمرين و اطلاعاتى درباره­ طرز رفتار مردم نياز دارد. چند مورد از اين اطلاعات را به زودى براي­تان بازگو خواهم کرد.
چند دقيقه فکر کنيد، از بين سايت­هايى که به طور پراکنده و سريع آن­ها را مرور کرده­ ايد چه تعداد نظرتان را به سرعت به خود جذب و شما را به خواندن مطالب ترغيب کرده است؟
پس هميشه قبل از اين­که سايتى را طراحى کنيد، به خاطر داشته باشيد که هرگز نماى ظاهرى سايت به تنهايى مشتري­ها را جذب نمي­کند، چون آن­ها ظاهر سايت را تنها وقتى دوست دارند که عبارات و کلمات شما آن­ها را قانع کند.
من در مورد تبليغات الکترونيکى ابتدا مبلغى را براى نوشتن يک تبليغ جذاب و گيرا هزينه مي­کنم و اگر چيزى باقى بماند براى طراحى گرافيکى سايت خرج مي­کنم.
آيا تا به حال با بسيارى از سايت­هاى زيبا روبه­ رو نشده­ ايد که حتی در فروش يکى از کالاهاى کوچک خود ناتوان هستند؟ فکر مي­کنيد چرا چنين اتفاقى مي­ افتد؟ چون بيش­تر آن­ها فقط طراحان گرافيکى هستند و از نوشتن تبليغات چيزى سر در نمي­ آورند.کسانى که فکر مى کنند بعد از اين که سايت را روى اينترنت قرار دادند، ميليون­ها نفر به سمت آن هجوم مي­آورند، سخت در اشتباه هستند.آن­ها تجربه ا­ى سختى را پشت سر خواهند گذاشت و در نهايت خواهند فهميد که اشتباه بزرگى مرتکب شده اند!
ممکن است شخصى با اين توصيفات را بشناسيد و يا خودتان دچار چنين سرنوشتى شده باشيد، ولى نا اميد نباشيد هنوز فرصت براى جبران باقيست!
بهتر است ابتدا ياد بگيريد چگونه يک تبليغ گيرا و جذاب بنويسيد و در وقت و هزينه خود صرفه­ جويى کنيد. من بسيار توصيه مي­کنم که ابتدا بر روى نوشتن تبليغ، تمرين کنيد. سپس پيش از اين­که پول خود را براى ثبت دامنه و اجاره­ فضا، برنامه نويسى و طراحى آن خرج کنيد، آن را آزمايش کنيد و وقت و هزينه ارزشمند خود را بيش­تر از اين هدر ندهيد!
اکنون قبل از اين که وب سايت بعدى را طراحى کنيد، ساختار نوشتن يک تبليغ گيرا را توضيح مي­دهم:
روش نوشتن يک تبليغ گيرا براى سايت با اين کهب يش­تر نيز آن را توضيح دادم به خاطر اهميت آن دوباره يادآورى مي­کنم که بيش­تر نيروى خود را روى نوشتن تبليغ و نه طراحى گرافيکى سايت و زيبا نمودن آن صرف کنيد. به عبارت ديگر هرگز تصاوير و طراحى گرافيکى باعث برانگيختن تمايل مشتريان به خريد از سايت نمي­شود .
1. در عنوان تبليغ بايد اطلاعات بيشترى در اختيار مشتريان خود قرار دهيد.
تنها چند لحظه فرصت داريد تا توجه بازديدکنندگان را جلب کنيد و آن­ها را به خواندن ادامه­ آن ترغيب کنيد. تيتر شما بايد در خواننده براى دانستن مطالب بيشتر، کشش ايحاد کند. عناوين داراى عبارات منفى به طرز باور نکردنى اين مقصود را برآورده مي­کنند. براى مثال:
عبارت منفيStop being internet marketing failure هر خريدار اينترنتى را به سمت خود جذب مى کند و يا جمله­ Discover 10 vital things to do right now کمک مي­کند تا بيننده به خواندن بقيه متن ترغيب شود. با اين کار يک عبارت منفى به نتيجه مثبت مي­ انجامد.
و يا اين نمونه آيا تا به حال درباره­ به دست آوردن دوباره­ سرمايه خود فکر کرديد؟ که شما را به خواندن ادامه­ آن هدايت مي­کند؟ شکى نيست که مردم به طور طبيعى با عنوان­هاى منفى به متن جذب مى شوند. چرا؟ چون بیشتر مردم به همين شکل برنامه­ ريزى شده­ اند. چيزهايى مردم که به طور معمول به خاطر دارند، بيش­تر خاطرات منفى آن­هاست تا خاطرات مثبت. ازعنوان­هاى منفى استفاده کنيد و به اين ترتيب افراد زيادى را به سمت خود جذب کنيد.
2. تا حد ممکن از به کار بردن حروف بزرگ و درشت پرهيز کنيد.
اين کار در خواندن پيام شما وقفه ايجاد مى کند و خواندن آن را کند مى کند. از حروف درشت براى تاکيد روى مطالب و از خط کشيدن زير کلمات براى تاکيد بيش­تر استفاده کنيد. عنوان را با کلماتى به اندازه ا­ى ساير کلمات آغاز کنيد.
3. متنى گيرا و جذاب بنويسيد.
مردم را مورد خطاب قرار دهيد و به گونه­اى بنويسيد که با اشتياق مطالب را دنبال کنند. براى شروع مي­توانيد از ساختار تبليغات يکى از اجناسى که آن را خريده­ ايد استفاده کنيد.
4. مطالب خود را به صورت منسجم و مرتبط با يکديگر بنويسيد.
اگر اين نکته را رعايت نکنيد، مطمئن باشيد مشتريان زيادى را از دست خواهيد داد. از نوشتن تبليغات طولانى نترسيد. اگر آن را به درستى تنظيم کنيد و بنويسيد، بينندگان تمام آن را خواهند خواند. اشتباه در اين­جاست که فکر کنيم تبليغ طولانى مانع موفقيت ماست. اگر آن را صحيح بنويسيد حتی يک تبليغ 10 صفحه­ اى خيلى بهتر از يک تبليغ کوتاه عمل مي­کند.
5. تبليغات تمام محصولاتى را که مى خريد جمع آورى کنيد.
آن­ها را نگه­دارى کنيد و بعدها از آن استفاده کنيد. وقتى مي­خواهيد يک تبليغ بنويسيد، جملاتى از آن را که مناسب به نظر مي­رسد انتخاب کنيد و آن­ها را با نوشته­ خودتان بياميزيد. برخى از کلمات جمله ­ها را تغيير دهيد و دوباره آن را مرتب کنيد. در پايان يک نوشته­ عالى و قوى خواهيد داشت!
6. هربار که کالا يا خدمتى را مي­فروشيد، از مشتريان خود بخواهيد که ميزان رضايت خود را از خريد در دفاتر شما ثبت کنند.
آن­ها را در تبليغات خود قرار دهيد. تاييد آن­ها براى موفقيت شما اهميت دارد و اعتبار قابل قبولى را براى شما به ارمغان مى آورد. تبليغ شما بدون توصيه و تاييد ديگران کامل نمى شود. حتی اگر در گرفتن تاييديه از مشتريان خود دچار مشکل هستيد، مي­توانيد در مقابل دريافت رضايت­ نامه­، محصولات و خدمات خود را به رايگان در اختيار مشترى قرار دهيد.
7. يک نکته بسيار مهم؛ متن شما بايد بدون خطا باشد. حتی ممکن است وجود يک حرف يا کلمه­­ اشتباه و يا متن ناتمام موجب شکست شما در فروش شود. متن خود را مختصر و بدون ابهام بنويسيد. اگر متن گنگ و نامفهوم باشد، به طور قطع خوانندگان و در نتيجه مشتريان زيادى را از دست خواهيد داد.
8. نوشتن يک متن تاثيرگذار و کارا با يک بار تلاش به ثمر نمى رسد.
متن خود را يک روز بنويسيد و روز بعد دوباره آن را بررسى کنيد. مي­بينيد که نياز به بازنويسى دارد. نوشتن و تکميل يک متن ممکن است 30 روز طول بکشد. اگر افزايش ميزان خوانندگان و در نتيجه خريداران را در نظر بگيريد، به اهميت صرف کردن وقت براى نوشتن اين متن پى مي­بريد.
بعد از اين مراحل شايد فکر کنيد که مي­توانيد يک متن عالى بنويسيد و فروش موفقى داشته باشيد.
البته هميشه چنين نيست. نکاتى وجود دارد که بايد بدانيد تا صد در صد به موفقيت برسيد:
از دوستان خود بخواهيد تا متن شما را بررسى کنند.به آن­ها بگوييد که هرگونه اشتباه نوشتارى، دستورى و يا ابهامى در جملات و عبارات و يا هر گونه اشکال ديگر که در آن مي­بينند به شما اطلاع دهند. از آن­ها بخواهيد که اين کار را با صداقت و دقت انجام دهند و سعى کنند چيزى را از قلم نيندازند. به آن­ها بگوييد اگر اشتباه­­تان را به شما بگويند، از آن­ها رنجيده خاطر نخواهيد شد و اين کار آن­ها براى شما چقدر ارزشمند است. اين روش کمک فوق ­العاده­اى براى نوشتن يک متن عالى و گيراست.

منبع : www.hiberd.com

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

  • [90.12.8 ] : نکات خوبی بود. راستش تا چندوقت پیش کارهای ما خیلی خوب پیش می رفت و جذب خیلی خوبی داشتیم الان فهمیدم می تونه یک علتش هم این باشد که دیگه متنهای تبلیغاتی را خودم نمی نویسم!!
یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!