چگونه می توان با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری مشتریان ناراضی را حفظ کنیم؟

ارسال شده توسط مژگان اسماعیلی در تاریخ 1396 خرداد 10

اکثر کسب و کارهای کوچک علاوه بر مشتریان راضی، مشتریانی دارند که نسبت به عملکرد آن شرکت، ناراضی هستند. آن ها انرژی شما را می گیرند، همه چیز را سرزنش می کنند و در پرداخت هزینه هایشان تاخیر دارند . مشتریان سخت گیر در هر کسب و کار و  شرکتی وجود دارند و حتی گاهی ممکن است از ادامه ی همکاری با آن ها صرف نظر کنید. حتما می دانید که بهتر است آن ها را تا جایی که می توانید از دست ندهید، بنابر این چطور ممکن است  شما مشتریان سخت گیر و بد اخلاق را نگه دارید و آرام بمانید؟ اگر در کسب و کار خود از یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده می کنید کافی است که اسامی آن ها را در یک گروه جدا دسته بندی کنید. حال باتوجه به به داده هایی که از این افراد توسط نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری در دست دارید به صورت زیر عمل کنید.

 

-         یک ارتباط شفاف برقرار کردن

وقتی با یک مشتری سخت گیر رو به رو می شوید، انتظار می رود بدانید با آن ها چگونه رفتار کنید. بدون داشتن ارتباط مستقیم و شفاف نمی توانید به این مورد مهم دسترسی پیدا کنید. ارتباطات وسیع و شفاف دلیل می شود که اگر روزی کسب و کار کوچکی راه انداختید و یا دنبال راهی برای مدیریت هر چیزی و هر کسی بودید بتوانید به سرعت ذهن ها را بخوانید.

نکته کاربردی : استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری راه خوبی برای افزایش توانایی های شماست.

-          درستش کنید :

گاهی اوقات رفتارهای خود ما دلیل بد اخلاقی و ناراحتی مشتریان است. اگر اشتباه از سمت شما بوده، درستش کنید. وانمود نکنید اتفاقی نیافتاده  و سعی نکنید آن را نادیده بگیرید. نادیده گرفتن بحث و کشمکش پیش آمده چیزی را بهتر نمی کند.

-         منصف باشید ولی قاطعانه :

اگر شما کارهای لازم به معامله اتان را انجام داده اید و در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری تان ثبت کرده ایید، محکم باشید و نگران چیزی نباشید. شما وظایفتان را درست انجام داده اید و اگر مشتری شما غیر منصف و بی منطق بود، مودبانه سر حرفتان بمانید و قاطع باشید.

نکته کاربردی : تمام تلاشتان را بکنید تا مهربان، اما قاطع باشید.، اما فقط زمانی که می دانید کار درست را انجام داده اید. راه های دیگر را هم پیشنهاد کنید اما یادتان نرود : لزوما همه مردم برای شاد ساختن و شاد بودن ساخته نشده اند

-         حرفه ای ماندن :

در دام خشم نیفتید. اگر شما با مشتری که زبان تند و اخلاق زننده ای داشت، اظهار نظرهای بی ملاحظه ای می کرد رویارو شدید واکنش احساسی نشان ندهید و حرفه ای باقی بمانید. عکس العملی نشان ندهید زیرا این کار به راحتی کشمکش ها در روابط کاری شما را زیاد می کند.

نکته کاربردی : آسان است. آینه کلمات و رفتار و مدل ارتباط دیگران نباشید. نفس عمیقی بکشید، قدم بزنید و به خودتان برای آرام شدن زمان بدهید.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!