روش های تولید کیس های بازاریابی در ایران

ارسال شده توسط حمید محمودزاده در تاریخ 1390 آذر 03

تولید کیس های بازاریابی (Lead) یکی از تکنیک های حیاتی برای رشد و موفقیت کسب و کارها می باشد، تولید مناسب این کیس ها می تواند مسبب رشد و توسعه کسب و کارها گردد. متاسفانه در ایران این موضوع در بسیاری از کسب و کارها به صورت جدی دنبال نمی گردد.

در بسیاری از کشورها توسعه یافته شرکت های وجود دارند که این فرایند کسب و کار اصلی این شرکت ها می باشد، یعنی این شرکت ها کیس های بازاریابی را تولید کرده و در اختیار سایر کسب و کارهای قرار می دهند به عنوان مثال شرکت ، Eloqua یا HubSpot در ایران بسیاری از کسب و کارها خود شرکت ها به صورت انفرادی این کار را بدون فرایند مشخص و مدون انجام می دهند.روش های مناسبی که می توان کیس های بازاریابی را در بازار ایران جمع آوری  نمود به شرح ذیل می باشند:

تولید کیس های بازاریابی از طریق شرکت در نمایشگاه ها:
یکی از روش های جمع آوری مرسوم در کسب و کارهای ایرانی می باشد، کسب و کارهای با شرکت در نمایشگاه های مرتبط کیس های بازاریابی را جمع آوری کرده و از آنها برای فرایندهای بازاریابی خود استفاده می کنند، البته بسیاری از شرکت از این پتانسیل به خوبی استفاده نمی کنند و در جمع آوری و پیگیری این کیس ها دچار مشکل می باشند.در مقاله با یک پیامک ساده مخاطبان غرفه خود را در نمایشگاه حفظ کنید به یکی از روش های مناسب برای جمع آوری کیس های بازاریابی در نمایشگاه ها پرداخته شده است.

تولید کیس های بازاریابی از طریق ارسال پیامک انبوه:
در این روش یک پیامک به صورت انبوه به شماره های تصادفی ارسال و از مخاطب درخواست می شود که در صورت علاقمند بودن به محصولات و خدمات یک عدد را به شماره ارسال کننده ارسال نماید، شماره های که عدد مزبور را ارسال نموده اند به عنوان کیس های بازاریابی جمع آوری و در فرایند بازاریابی استفاده می گردند.

تولید کیس های بازاریابی از طریق ارسال ایمیل انبوه:
در این روش مشابه روش بالا یک ایمیل به صورت انبوه ارسال می شود، ابزارهای مناسبی برای ارسال ایمیل انبوه وجود دارد که گزارش مناسبی از افرادی که روی لینک های ایمیل کلیک کرده اند را در اختیار قرار می دهد، اطلاعات این افراد جمع آوری و به عنوان کیس بازاریابی استفاده می گردد.یکی از ابزارهای مناسب برای این روش نرم افزار MailChimp می باشد.

تولید کیس های بازاریابی از طریق جستجو در اینترنت:
در این روش اپراتوری از طریق جستجو در اینترنتی لیستی از مخاطبان مناسب را یافته و آنها را در لیستی مرتب وارد می نماید. به عنوان مثال اگر شما محصولی مرتبط با آژانس های مسافرتی ارائه می کنید می توانید با استفاده از جستجو در اینترنت لیست این آژانس ها را استخراج نمایید و به عنوان کیس های بازاریابی از این لیست بهره بگیرید.

تولید کیس های بازاریابی از طریق ارائه نرم افزارها و کتابهای رایگان:
ارائه یک نرم افزار رایگان یا یک کتاب رایگان، این نیز یک روش مناسب برای جمع آوری اطلاعات  می باشد در این روش کاربر پس از وارد کردن اطلاعات تماس خود می تواند از این محصول بهره بگیرد در این روش علاقمند به محصول رایگان باید مرتبط با محصولات و خدمات ارائه شد توسط شما باشند.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

  • [90.11.12 ] :
  • [90.9.5 ] مهدی عبدی : خیلی خوبه -توضیحات بیشتری اگر دارید ممنون می شوم-با تشکر
  • [90.9.4 ] mehrdad : ok
  • [90.9.4 ] hossin a : very good
  • [90.9.4 ] سیدمهدی قدسی : مطالب اموزنده وبسیار خوبی راارائه میکنید
  • [90.9.3 ] محمد : به نظر من که عالی بود، مرسی واقعا یکی از مشکلات بازاریابی همین پیدا کردن کیس های مناسب بازاریابی هست
یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!