چرا نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای کسب و کار شما لازم است؟

ارسال شده توسط مژگان اسماعیلی در تاریخ 1395 خرداد 26

یکی از نکات کلیدی که هنگام جستجوی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری باید در نظر داشت این است که چگونه این نرم افزار را متناسب با سازمان تهیه کرد؟

شما باید در نظر داشته باشید که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری گزینه های زیر را دارا باشد

امکان تهیه گزارش از کارکرد پرسنل فروش وجود داشته باشد

با گزارشی که از نحوه ی عملکرد تیم فروش خود به دست می آورید نقاط ضعف و قوت آن ها را می یابید و در جهت پیشرفت آن ها برای سرعت فروش، گام برمی دارید.

- امکان ادغام نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری با ایمیل مارکتینگ

از طریق نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری می توانید ایمیل های مشتریانتان را جمع آوری کنید و از این طریق توسط ایمیل مارکتینگ تبلیغات گسترده و کم هزینه ایی را برای خود ایجاد کنید. با استفاده از ارسال ایمیل و گسترش تبلیغات می توانید سرنخ و فرصت های زیادی را برای نرم افزار خود ایجاد کنید و در نهایت باعث افزایش مشتریان خود شوید.

-  پشتیبانی آنلاین

اگر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری که استفاده می کنید پشتیبانی آنلاین داشته باشد در هر لحظه استفاده از آن اگر به مشکلی برخوردید می توانید به راحتی آن را حل کنید.

- اندازه گیری شاخص های بازاریابی و فروش را دارا باشد
شاخصهای اصلی فروش و بازاریابی در هر کسب و کاری حکم معیار و سنگ محک را دارند. بعبارت دیگر این شاخصها هستند که به مدیریت بازاریابی و فروش کمک میکند تا سازمان را در مسیر صحیح به سمت فروش بیشتر هدایت کند. شاخصهایی مثل نرخ جذب مشتریان بالقوه، نرخ تبدیل مشتریان بالقوه به مشتری، ROI، نرخ تاثیرگذاری کانالهای ارتباطی و نیز  برخی شاخصهای دیگر ابزارهای بسیار حیاتی برای مدیریت بازاریابی و فروش هستند. اما اکثر سازمانها یا از این موضوع غافل هستند و یا بدلیل عدم برخورداری از سیستم مناسب قادر به ردگیری و اندازه گیری آن ها نیستند.

-  نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بايد با اولويت هاي تجاري منطبق باشد

با هر نوع تغيير در محيط خارجي سازمان ممكن است نياز به حركت و تغيير در فرايندها و راهبرد درون سازماني به وجود آيد.  يك ساختار مناسب نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری  بايد امكان انتخاب ايجاد كند و براي اينكه بتواند به قابليت تغيير سريع و تطبيق با ساير راهبردها و نيازهاي مشتري دست پيدا كند، بايد داراي معماري و ساختار پايه متناسب باشد.
از سوي ديگر براي اينكه سازمان بتواند انتخاب و رقابت كند، بايد انعطاف پذير باشد. خدمات به مشتري كليدي ترين عاملي است كه تفاوت بين سازمان ها را ايجاد مي كند.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!