فروشندگان خود را به وسعت مشتریان خود توسعه دهید!

ارسال شده توسط حمید محمودزاده در تاریخ 1390 آبان 27

بخش بزرگی از فروش حدود یعنی 84 درصد در آمریکا به واسطه تبلیغات نفر به نفر اتفاق می افتد. وقتی که فروش کالایی به شدت افزایش می یابد قسمت زیادی از این افزایش فروش مربوط به توصیه مشتریان کنونی به مشتریان آینده است

مثلا اگر فردی كالای شما را بخرد و از آن راضی باشد او آن را به همكاران، هم دوره ای ها، همكلاسی ها و خلاصه دوستان و آشنایان خود توصیه خواهد كرد.
و اگر از آن كالا راضی نباشد احتمالاً دیگران را از خرید كالای شما منصرف خواهد كرد.

برای اینكه در صنعت خود به به برترین از حیث فروش تبدیل شوید،  باید مشتریانی داشته باشید كه در هر موقعیت مانند فروشندگان شما عمل كنند. اعتبار میلیونی در فروش بسیار مهم است پس باید مشتریان شما راضی باشند تا هر جا كه هستند درها را به سمت شما باز كنند.

همه فروشندگان برتر به نقطه ای رسیدند كه هیچگاه آن را پیش بینی نمی كردند. چون مشتریان بیش از انتظار آنها برایشان فروخته اند. وقتی كه در زندگی شخصی و حرفه ای خود ثابت قدم هستید و به شعارهای خود پایبند هستید، آنگاه همانند قطعات یك پازل همه چیز كنار هم چیده می شود تا فروش شما افزایش یابد و به در آمدی دست پیدا خواهید كرد كه هیچگاه منتظر آن نبوده اید.

از کیفیت کالای خود مطمئن شوید!
آیا محصولات  یا خدمات شما به نسبت قیمت شان از کیفیت مناسب برخوردار می باشند؟  آیا اگر خود شما این کالا یا خدمت را از دیگر خرید کرده بودید به دوستان دیگر خود خریدآن را توصیه می کردید؟ پس اولین قدم اطمینان از کیفیت می باشد.

اصل پارتو را اجرا کنید!
20 درصد مشتریان خوب خود را انتخاب نموده و روی آن بررسی کنید، از آنها بخواهید که اگر از کالا و خدمات شما راضی هستند آن را به دوستان خود پیشنهاد کنند. به آنها بگویید که هر چقدر تعداد زیادی از این کالا فروخته شود کیفیت آن بهتر خواهد شد.

هر کس حدود 300 نفر را می شناسد!
اول، با هر مشتری طوری رفتار كنید گویی او قرار است برای شما هماننند یك مبلغ تبلیغ كند. به خاطر داشته باشید هر كس در حدود 300 نفر دیگر را می شناسد. پس او یك مشتری با ارزش است.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

  • [90.8.30 ] M : زنده باد نتورک مارکتینگ
  • [90.8.29 ] محمود آخوندی : سلام با نظرات شما موافقم چون من خودم فروشنده موفقی هستم امیدوارم شما هم توی کارتون موفق باشید
  • [90.8.27 ] محمد نلینی : واقعا از ارسال مطالب بجای شما متشکریم بازم مارا بی نصیب نفرمایید
  • [90.8.27 ] امیر صفرپور : جالبه ادامه بذین من به تازگی دارم یک کار پخش رو شروع میکنم
  • [90.8.27 ] ali jamshidiyan : khob hala bayad chikar konim . man donbale karam 25 sal sen daram va koli enerzhi va estedad .mamnoon misham rahnemaeim konid.
یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!