تصویر ذهنی

ارسال شده توسط شیده قاموس در تاریخ 1391 فروردین 09

شخصی سر کلاس ریاضی خوابش برد. زنگ را زدند بیدار شد و با عجله دو مسئله را که روی تخته سیاه نوشته شده بود یادداشت کرد و با این باور که استاد آنرا به عنوان تکلیف منزل برای هفته بعد داده است به منزل برد و تمام آنروز و آن شب برای حل کردن آنها فکر کرد. هیچیک را نتوانست حل کند. اما طی هفته دست از کوشش برنداشت. سرانجام یکی از آنها را حل کرد و به کلاس آورد. استاد به کلی مبهوت شد زیرا آن دو را به عنوان دو نمونه از مسایل غیر قابل حل ریاضی داده بود.

در يك باشگاه بدنسازي پس از اضافه كردن 5 كيلوگرم به ركورد قبلي ورزشكاري از وي خواستند كه ركورد جديدي براي خود ثبت كند. اما او موفق به اين كار نشد. پس از او خواستند وزنه اي كه 5 كيلوگرم از ركوردش كمتر است را امتحان كند. اين دفعه او براحتي وزنه را بلند كرد. اين مسئله براي ورزشكار جوان و دوستانش امري كاملا طبيعي به نظر مي رسيد اما براي طراحان اين آزمايش جالب و هيجان انگيز بود چرا كه آنها اطلاعات غلط به وزنه بردار داده بودند. او در مرحله اول از عهده بلند كردن وزنه اي برنيامده بود كه در واقع 5 كيلوگرم از ركوردش كمتر بود و در حركت دوم ناخودآگاه موفق به بهبود ركوردش به ميزان 5 كيلوگرم شده بود. او در حالي و با اين باور وزنه را بلند كرده بود كه خود را قادر به انجام آن مي دانست.
هر فردي خود را ارزيابي مي كند و اين برآورد مشخص خواهد ساخت كه او چه خواهد شد. شما نمي توانيد بيش از آن چيزي بشويد كه باور داريد هستيد. اما بيش از آنچه باور داريد مي توانيد انجام دهيد.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 

لیست نظرات

  • [91.2.10 ] پژمان برزعلی : سلام لذت بردم -وقتی از چیزی لذت می برم آنرا بیان می کنم چون هم موجب تشویق میشه هم به خودم آارمش میده بیان کردن بعضی چیزای ساده می تونه خیلی ها رو توی موقیت های خوبی قرار بده و نذاری میشکلی باقی بمونه اگر به کوچیکترین چیزها توجه کنیم و نذاریم تلنبار بشند دوری های ما هم کمتر میشه دستتون درد نکنه زحمت کشیدین
  • [91.1.14 ] : بهترین روش این هست کنترل ذهنت رو بدست بگیری و تو باشی که به ذهنت فرمان دهی نه ذهن به شما،به افکار مثبت بیشتر فکر کن زیرا افکار مثبت افکاری سازنده‌، انگیزه دهنده و انرژی بخش هستند که بر اثرتلقین، تکرار و تمرین به ذهن راه می‌یابند و باعث می‌شوند ذهن و فکر مثبت شود.سعی کنید همیشه بشاش و سرزنده و پر انرژی باشید .
  • [91.1.10 ] : مرسی از مطالب آموزندتون. فکر میکنید بهترین روش برای عوض کردن ذهن و باور غلط چیه؟
    کار ساده ای نیست! اما شدنیه، تغییر نگرش می تونه همه ذهنیت ها رو تغییر بده، اولین که اینه که شما به غلط بود باور فعلی تون اعتقاد داشته باشید و یه باور جدید که به درست بودنش اعتقاد دارید به صورت جایگزین پیدا کنید و سپس شروع به تمرین تغییر نگرش کنید یه مدت زمانی طول خواهد کشید ولی کم کم باور جدید جایگزین باورت غلط قبلی خواهد شد، یکی از روش های تمرینی ش رلکسیشن و تلقین باور جدیده
یا با وارد کردن ایمیل خود در فرم هفته نامه، مطالب جدید را به صورت هفتگی در ایمیل خود دریافت کنید!